6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Уапсено момче кое нацртало срп и чекан на споменик на Туѓман

  Полицијата во Загреб уапсила 24-годишнo момче кое на споменикот на првиот претседател на самостојна Хрватска, Фрањо Туѓман, нацртало срп и чекан.

  Полицијата пред два дена објави фотографија од момчето и ги замоли граѓаните да пријават детали за неговиот идентитет, па некој тоа и го направил, пренесува порталот „Индекс.хр“.

  „Полициските службеници од загрепската полициска управа извршија кривична истрага врз 24-годишно лице поради сомневање дека извршило кривичното дело ‘oштетување на туѓ имот’“, се вели во соопштението на полицијата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.