6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Уапсена жена во Хрватска, против уроци наплаќала 5.000 евра

  Државјанка на Босна и Херцеговина се сомничи дека на 38-годишен маж од Загреб му зела 5.000 евра за да го излекува од уроци.

  Хрватскиот портал „Јутарњи“ наведува дека таа на 28 февруари му пришла на мажот и го уверила дека врз него се фрлени уроци, при што му понудила помош со лековита вода.

  „Оттогаш до 5 март осомничената постојано барала дополнителни средства, па оштетениот во три наврати ѝ предал вкупно 5.000 евра“, истакна полицијата.

  Жената по истрагата била приведена и одредена ѝ е мерка притвор.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.