6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Туск советува Велика Британија да остане во ЕУ

  Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, истакна дека Велика Британија треба да остане во Европската Унија, откако британскиот Парламент го отфрли договорот за брегзит на премиерката Тереза Меј.

  If a deal is impossible, and no one wants no deal, then who will finally have the courage to say what the only positive solution is?

  — Donald Tusk (@eucopresident) January 15, 2019

  „Ако е можен договорот и никој не сака разврска без договор, тогаш кој би имал храброст да каже кое е единственото позитивно решение?“, напиша Туск на „Твитер“.

  Британската премиерка синоќа доживеа голем пораз кога пратениците гласаа против нејзиниот план за брегзит. За денеска се очекува пратениците да гласаат за недоверба на Владата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.