6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тројца повредени во експлозија на гас во универзитетски кампус кај Лион

  Три лица се повредени во екплозија на гас во покривот на зграда во универзитетскиот кампус во Виленбран, во преградието на Лион, во источниот дел на Франција.

  Градските власти објавија твит дека станува збор за несреќа. Мајсторите, поради работа на хидроизолацијата, ги изнеле плинските боци на покривот на зградата.

  Експлозијата предизвикала пожар, кој набргу бил локализиран. Пожарникарите и итната помош веднаш пристигнале на местото на несреќата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.