6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Три хорскопски знаци кои не простуваат неверство

  Неверството е еден од најголемите проблеми меѓу паровите. Стравот од неа диктира развојот на една врска и често пати ја уништува. Има луѓе кои умеат да простуваат и ако сакаат силно, ќе ја проголта гордоста. Има и такви кои никогаш не би простил неверство.
  maz zena ljubo

  Бик

  Биковите се луѓе со чисти души и едноставни сфаќања за животот. Тие бараат среќата во неговата најчиста форма и се стремат кон долги и здрави врски. Често пати се доста љубоморни токму поради страв од неверство. Во нивните умови не може да најде добра причина поради која некој може да им изневери. Кога тоа се случи, биковите менуваат радикално став.Го собираат  багажот и си заминуваат веднаш. Често не прозборуваат ниту збор на поранешната партнерка или партнер, бидејќи за нив неверството е незамисливо. Запаметете едно – биковите никогаш не се враќаат кај човек кој ги  изневерил.

  Девица

   Девиците сонуваат за сериозна врска и целото ова пребарување ги уморува. Тие се добри партнери, даваат многу од себе и очекуваат истото за возврат. Програмирани се така дека не сакаат друго внимание, кога веќе имаат човек до себе. Токму за тоа за нив е многу важно да имаат верен партнер. Кога Девиците ќе подпаднат во ситуација на неверство, стануваат многу лути и се затвораат во себе. Чувството за предавство е една од работите со кои Девиците не би можеле да се справат. Тие го напуштаат човекот до себе засекогаш и враќање назад нема.

  Водолија

  Водолија се многу чесни луѓе со чисти души и срца. Нивната суштина е различна од онаа на повеќето луѓе. Нивните сфаќања за љубовта се речиси идеалистички и за тоа кај нив неверството не е опција. Кога тоа се случи, сепак, Водолија делуваат многу импулсивно и забораваат на кротките суштини. Стануваат злобни, го замразуваат човекот до себе и забораваат за неговото постоење. Што и да се случува, Водолија никогаш не простуваат.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.