6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Три хорскопски знаци кои не простуваат неверство

  Неверството е еден од најголемите проблеми меѓу паровите. Стравот од неа диктира развојот на една врска и често пати ја уништува. Има луѓе кои умеат да простуваат и ако сакаат силно, ќе ја проголта гордоста. Има и такви кои никогаш не би простил неверство.
  maz zena ljubo

  Бик

  Биковите се луѓе со чисти души и едноставни сфаќања за животот. Тие бараат среќата во неговата најчиста форма и се стремат кон долги и здрави врски. Често пати се доста љубоморни токму поради страв од неверство. Во нивните умови не може да најде добра причина поради која некој може да им изневери. Кога тоа се случи, биковите менуваат радикално став.Го собираат  багажот и си заминуваат веднаш. Често не прозборуваат ниту збор на поранешната партнерка или партнер, бидејќи за нив неверството е незамисливо. Запаметете едно – биковите никогаш не се враќаат кај човек кој ги  изневерил.

  Девица

   Девиците сонуваат за сериозна врска и целото ова пребарување ги уморува. Тие се добри партнери, даваат многу од себе и очекуваат истото за возврат. Програмирани се така дека не сакаат друго внимание, кога веќе имаат човек до себе. Токму за тоа за нив е многу важно да имаат верен партнер. Кога Девиците ќе подпаднат во ситуација на неверство, стануваат многу лути и се затвораат во себе. Чувството за предавство е една од работите со кои Девиците не би можеле да се справат. Тие го напуштаат човекот до себе засекогаш и враќање назад нема.

  Водолија

  Водолија се многу чесни луѓе со чисти души и срца. Нивната суштина е различна од онаа на повеќето луѓе. Нивните сфаќања за љубовта се речиси идеалистички и за тоа кај нив неверството не е опција. Кога тоа се случи, сепак, Водолија делуваат многу импулсивно и забораваат на кротките суштини. Стануваат злобни, го замразуваат човекот до себе и забораваат за неговото постоење. Што и да се случува, Водолија никогаш не простуваат.

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.