6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ВИДЕО: „Трипл дабл“ на Леброн, Кливленд повторно го декласира Торонто

  Кошаркарите на Кливленд Кавалирс продолжуваат со импресивните партии во плејофот, откако против Торотно ја забележаа десеттата победа во исто толку натпревари во разигрувањето за титулата. Ноќта помеѓу четвртокот и петокот, Кливленд запиша уште една убедлива победа над Торонто 108:89 и поведе со 2:0 во финалната серија на Истокот.

  https://www.youtube.com/watch?v=PiyxQl5TmXg

  Кливленд во плејофот потврдува дека во Источната конференција нема сериозна конкуренција, откако на првиот меч славеше 115:84, во вториот Леброн Џејмс со „трипл дабл“ од 23 поени и по 11 скокови и асистенции, го предводеше тимот до победата од 108:89. Џејмс го престигна Шекил О’Нил на четвртото место на листата на најдобри стрелци во плејофот.

  Џејмс стигна до бројката од 5255 поени во разигрувањето, а пред него се Коби Брајант (5640), Карим Абдул-Џабар (5762) и Мајкл Џордан (5987).

  Кливленд ја забележа десеттата победа во исто толку натпревари и го израмни рекордот на ЛА Лејкерс (1989, 2001) и Сан Антонио (2012). Лидер на оваа листа со 11 победи во низа во плејофот е генерацијата на Лејкерси од 1989 година.

  На овој натпревар тренерот на Кавалирс, Тајрон Лу, со споменатите десет победи, го израмни дебитанскиот рекорд на славниот Пет Рајли од 1982 година.

  Покрај Џејмс, кај Кливленд се истакнаа и останатите двајца од големата тројка на Кавалирс, Кајри Ирвинг постигна 26, а Кевин Лав 19 поени.

  Торонто го предводеше Демар Дерозан постигна 22 поени, тројца резервисти (Рајс, Џосеф и Џонсон) постигнаа по 11 поени, а пофторно потфрли Кајл Лаури кој постигна 10 поени, но погоди само осум од 28-те обиди од поле.

  Третиот натпревар од финалната серија на Истокот ќе се одигра в сабота, во Торонто.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.