6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Трипл дабл за Вестбрук и Батум, рекорд за Адетокумбо

  Двоцифрени бројки во три статистички категории изминатата ноќ во НБА лигата остварија Расел Вестбрук (Оклахома) и Николас Батум (Шарлот), Јанис Адетокумбо (Милвоки( постигна рекордни во кариерата 39 поени, кош повеќе уфрли Зек Лавин (Минесота), а Џејмс Харден (Хјустон) оствари 17 асистенции. Тимски сигурни победи славеа Кливленд и Голден Стејт.

  Вестбрук е темата број 1 во НБА лигата, откако го забележа 14-от трипл дабл во сезоната, вкупно 51-ви во кариерата. Оклахома победи во Бостон 117:112, а Вестбрук имаше учинок од 45 поени и по 11 скокови и асистенции. На спротивната страна Ајзеа Томас оствари 34 поени и 10 асистенции.

  Францускиот ас Николас Батум со 20 кошеви, 11 скокови и исто толку асистенции беше најзаслужен за триумфот на Шарлот над Чикаго 103:91.

  Гркот Јанис Адетокумбо или како го нарекуваат во НБА лигата Greek freak постигна рекордни во кариерата 39 поени, а Милвоки го порази Вашингтон 123:96.

  Минесота загуби од Сакраменто 109:105, иако Зек Лавин мечот го заврши со 40 постигнати поени.

  Кливелнд со тимска игра, седуммина постигнаа двоцифрен број на кошеви, лесно славеше над Бруклин 119:99, а Кевин Дурент со 32 и Стеф Кари со 25 поени го предводеа Голден Стејт до триумфот над Детроит 119:113.

  Резултати: Орландо-ЛА Лејкерс 109:90, Мемфис-Хјустон115:109, Њу Орлеанс-Мајами 91:87, Денвер-Атланта 108:109, Феникс-Филаделфија 123:116, Јута-Торонто 98:104, Портланд-Сан Антонио 90:110, ЛА Клиперс-Далас 88:90.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.