6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  „Требаше да ни ги чува децата – го заведе мојот сопруг“ – дознајте ги двете страни на приказната

  Татко ја остави својата сопруга и двете деца поради 15 години помладата дадилка која живеела во нивната куќа. Изневерената жена и неверниот маж одлучиле јавно да проговорат за тоа.

  Прочитајте ги двете приказни:

  Абигел Марфи е проектна координаторка и мајка на две деца, а за ова таа раскажува за британски Daily Mail:

  „Откако сум во брак, прв пат се разбудив во празен кревет. Почнав да се тресам. Чувствував голема тага, а потоа лутина и бес. Неколку денови претходно сопругот ме остави поради друга жена, и тоа не било која, туку жената која 15 месеци работеше за нас како дадилка, а има само 23 години.

  Што е најлошо во тој момент тој беше со неа во собата наспроти нашата. Иако Бен веќе подолго време се однесува сомнително, ни во најлуд сон не би помислила дека ќе направи вакво нешто. Се познаваме од млади а кога се венчавме добивме две деца, па одлучивме да ангажираме дадилка бидејќи и двајцата сме многу зафатени со работа. Тогаш на оглас ни се јави 21-годишната Ана и изгледаше симпатично. Ја викнавме да живее со нас во куќата за да може потполно да се посвети на децата. Не беше толку атрактивна за да ја оставам со сопругот.

  Прв пат забележав привлечност меѓу нив за време на излег на кој се чувствував како вишок. Веќе следното утро моите стравови се потврдија – сопругот одлучи да се разведе и тоа преку најобична СМС порака во која пишувало ’Не те сакам повеќе, а се плашам дека ни ти мене. Најдобро е мирно да се разведиме’. Потоа Ана ми призна дека помеѓу нив нешто се случува“, раскажа Абигел и додаде дека е добро што се разделиле.

  Еве ја и приказната на Бен:

  „Моите чувства за Ана се се само не површни. И тоа не го направив лесно. Нашиот брак веќе некое време се распаѓаше, така да мојата љубов кон дадилката само го забрза целиот процес.

  Не се чувствувам виновен поради разводот бидејќи свесно побарав авантура. Се грижев како ќе се чувствуваат децата – најмалку гледав на себе. Аби и после се се однесуваше цивилизирано и великодушно, а можеше да реагира на секаков начин.

  Вистина е дека сопругата долго време ја освујував и дека нејзините чувства никогаш не биле толку силни како моите. Понекогаш е фрустрирачки, и откако се омажи за мене, како да не беше потполно посветена на мане.

  Тоа го забележував за време на сексот. Нашата поврзаност беше повеќе пријателска отколку љубовна“, раскажува Бен и додаде дека еден ден одлучил да и признае на дадилката дека е вљубен во неа, па во една прилика останале сами во куќата и двајцата признале дека чувствуваат меѓусебна љубов.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.