6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Трамп нема да организира прием на шампионите на НБА лигата

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека нема да организира прием во Белата куќа за овогодишните шампиони на НБА лигата, без оглед кој ќе победи во финалниот дуел на Голден Стејт и Кливленд.

  Најдобриот играч на Кливленд, Леброн Џејмс и Стефен Кари од Голден Стејт изјавија дека нивните екипи не ги интересира посетата на Белата куќа.

  „Не го повикав  Леброн Џејмс, ниту пак Стефен Кари. Нема да повикаме ниту една екипа“, изјави Трамп.

  Во финалната серија на НБА лигата, актуелниот шампион Голден Стејт води против Кливленд со 3:0 и потребна му е уште една победа за да ја одбрани титулата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.