6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Трагедија на „Првомајска“: Две млади лица ги загубија животите во страотен судар

  На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица, објави Макфакс.

  Според информациите од терен, несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два автомобила кои претрпеле огромна штета.

  Во несреќата загинале две помлади машки лица, кои, според зборовите на очевидци, биле починати и пред да пристигнат екипите на брзата помош.

  Фото: Макфакс

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.