6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Трагедија во Струмица: Осуманесетгодишна девојка починала од струен удар

  Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар, информираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

  По пријавувањето на настанот била формирана увидна екипа од СВР Струмица и заедно со јавен обвинител од ОЈО Струмица е извршен увид на местото на настанот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.