6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

  Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС.

  65-годишниот возач не е повреден, но автомобилот изгорел. Автомобилот утрото околу 4 часот излетал меѓу маалата Марево и Срндачка во селото Градево, општина Симитли.

  Сообраќајната несреќа се случила на лева кривина. Автомобилот излетал надесно, излетал од патот и удрил во дрво. Потоа се запалил. До доаѓањето на противпожарната бригада, пожарот целосно ги уништил моторниот простор и патничкиот простор. Од пожарот не е зафатен само задниот дел на пежото.

  Возачот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во итната помош на болницата Благоевград, не се констатирани повреди и утрото во 6 часот бил пуштен на домашно лекување.

  Возачот, кој најверојатно заспал зад воланот, се враќал од Грција.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.