6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тој ја објави оваа фотографија од својата ќерка и и го спаси животот бидејќи еден коментар се издвојуваше од сите останати

  Кога овој татко направил смешна фотографија со својата ќерка, не знаел дека тоа може да и го спаси животот. Кога ја слика ќерка си по првото капење, ја смета за урнебесна, а прекорниот израз е толку смешен што снимката ја објавува на интернет.

  Илјадници луѓе ја најдоа оваа фотографија супер симпатична и коментираа со смешни коментари како „Одлично, таа ќе биде бунтовник и ќе се омажи за маж, без пареа, без тетоважи“.

  Имаше еден коментар, сепак, од педијатар кој го натера таткото да се згрози! Погледна малку поблиску и го праша таткото:

  „Дали нејзините очи се малку жолти? Тие изгледаат така, но тешко е да се каже бидејќи целата слика е малку жолта. Можеби нема ништо, но може да биде и симптом на жолтица. Ако кожата и очите навистина изгледаат малку жолти, тогаш можеби треба да се проверам.

  Можеби сум „параноичен“ педијатар и гледам малку повеќе во такви детали“

  Таткото ги слуша грижите на непознатиот лекар и ја носи својата ќерка на лекар. Таму се потврдило дека всушност бил во право: девојчето било жолто и затоа овој внимателен педијатар веројатно му го спасил животот, со коментар на фотографијата!

  Иако жолтицата може да биде честа кај малите деца, ако не се лекува, таа е потенцијално фатална или може да предизвика сериозно оштетување на мозокот. Значи, едноставно е фантастично што овој доктор погледнал малку поблиску и што таткото веднаш реагирал.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.