6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тој е црн, таа бела: Погледнете ги нивните ќерки – тие го одземаа здивот на целиот свет (ФОТО)

  Слатките 9 месечни девојчиња Калани и Џарани се деца од мешовит брак. Мајката е бела, а таткото има црна боја на кожата и такви се и тие.

  Витни Мејер, мајка на овие бебиња, изјави дека тие се различни по бојата на кожата, али и тоа како се приметува дека се сестри.

  „Калани е дивна и полна со енергија, додека Џарани е права маза. Калани секогаш ползи и влегува во разни неволји, Џарани не дозволува да ја пуштиме од рака“, вели гордата мајка.

  Витни изјави и дека реакциите на луѓето за нејзините близначки сјајни и дека тоа ја враќа надежта во човештвото.

  „Едната е светла, другата мелезкиња, но ги сакаме подеднакво. Љубов е љубов“, вели Мејер.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.