6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  ВИДЕО: Среќа за некој, торба со банкноти од 50 евра испадна од автомобил, луѓето собираат

  Неделата не можеше да започне подобро за некои од луѓето кои се возеа по автопатот во Марбела, во близина на трговски центар, кога забележаа бројни банкноти од 50 евра како летаат низ прозорците на автомобилот и расфрлани по патот. И не, парите не беа фалсификувани. Ситуацијата изгледаше како сцена од филм, но траеше само неколку минути.

  Инцидентот се случил на километар 181 од А-7, во близина на трговскиот парк La Cañada. Неколку корисници споделија видеа на социјалните мрежи на кои се гледаат возила запрени на автопатот, вклучително и автобус, и луѓе кои собираат пари. Еден од патниците во овој автобус од патот земал над 500 евра.

  Голем број луѓе од други автомобили излегоа од своите возила за да се обидат да соберат дел од парите што беа на асфалтот и беа однесени од ветрот. Дури и возачот на автобусот и неговите патници застанаа на сред пат и се симнаа за да се обидат да соберат банкноти. Малкумина кои успеаја да дојдат до парите, открија дека се вистински.

  Полицијата и итната помош брзо пристигнале на местото на настанот. А парите – не беа подарок. Сè има свое објаснување, велат различни извори за синџирот DOI. Во излетаниот автомобил патувале двајца државјани со арапско потекло, кои во автомобилот носеле торба со 20.000 евра во банкноти од 50 евра. Силниот удар предизвика чантата да се скине и од прозорците излетале банкнотите.

  „Многу возачи излегоа да ги соберат потрошените пари“, вели нашинка која живее во шпанскиот град. Сопствениците пробаа да си го вратат своето, а останатите земаат што можат. Она што не се знае е колку изгубиле и колку успеале да се соберат од несреќата.

  Од Националната полиција потврдија дека по проверките на парите не нашле објективни критериуми за започнување истрага. Вистинскиот сопственик на парите го потврдил нивното потекло.

  Шпекулациите во тоа време наведоа неколку луѓе да помислат дека ова може да биде рекламна кампања во Марбела, Шпанија или некаква промоција.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.