6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Среќа за некој, торба со банкноти од 50 евра испадна од автомобил, луѓето собираат

  Неделата не можеше да започне подобро за некои од луѓето кои се возеа по автопатот во Марбела, во близина на трговски центар, кога забележаа бројни банкноти од 50 евра како летаат низ прозорците на автомобилот и расфрлани по патот. И не, парите не беа фалсификувани. Ситуацијата изгледаше како сцена од филм, но траеше само неколку минути.

  Инцидентот се случил на километар 181 од А-7, во близина на трговскиот парк La Cañada. Неколку корисници споделија видеа на социјалните мрежи на кои се гледаат возила запрени на автопатот, вклучително и автобус, и луѓе кои собираат пари. Еден од патниците во овој автобус од патот земал над 500 евра.

  Голем број луѓе од други автомобили излегоа од своите возила за да се обидат да соберат дел од парите што беа на асфалтот и беа однесени од ветрот. Дури и возачот на автобусот и неговите патници застанаа на сред пат и се симнаа за да се обидат да соберат банкноти. Малкумина кои успеаја да дојдат до парите, открија дека се вистински.

  Полицијата и итната помош брзо пристигнале на местото на настанот. А парите – не беа подарок. Сè има свое објаснување, велат различни извори за синџирот DOI. Во излетаниот автомобил патувале двајца државјани со арапско потекло, кои во автомобилот носеле торба со 20.000 евра во банкноти од 50 евра. Силниот удар предизвика чантата да се скине и од прозорците излетале банкнотите.

  „Многу возачи излегоа да ги соберат потрошените пари“, вели нашинка која живее во шпанскиот град. Сопствениците пробаа да си го вратат своето, а останатите земаат што можат. Она што не се знае е колку изгубиле и колку успеале да се соберат од несреќата.

  Од Националната полиција потврдија дека по проверките на парите не нашле објективни критериуми за започнување истрага. Вистинскиот сопственик на парите го потврдил нивното потекло.

  Шпекулациите во тоа време наведоа неколку луѓе да помислат дека ова може да биде рекламна кампања во Марбела, Шпанија или некаква промоција.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.