6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Топ 3 ерогени зони кај мажите!

  Кога станува збор за секс, мажот мисли со помалата од двете глави, што автоматски ја претвора во негова доминантната ерогена зона.

  Но дури и оние кои се прават нечувствителни имаат свои ерогени точки на телото, под услов да умеете да ги најдете и да знаете како да направите тие да “експлоатираат”.

  Глава и врат

  Можете да го бакнувате не само на усните, туку и на увото и областа зад него. Опсипајте го со благи бакнежи целото лице, вклучувајќи го и челото, очните капаци и веѓите. Мекото на увото може да го гризете нежно, да го лижете со јазик, да го земете со усни и веднаш да го пуштите. Задниот дел на вратот е особено чувствителен на допир дури и кога го галите со прсти.

  Гради

  Наместо да го трошите вашето време во расправии дали стимулацијата на градите е чисто женска привилегија, не заборавајте дека и брадавиците кај мажот се чувствителни, исто како кај женските. Вшмукувајте ги со усни, лижете ги побавно па побрзо, грубо па нежно, и правете со нив исто, што ви се допаѓа да им го прават и на вашите гради.

  Полови органи

  Најмногу го возбудува пенисот, кој реагира одлично на движењата напред-назад, како и на тресењето. Можете да ја завршите оваа работа со рака, но најдобро е со усните. Впрочем уметноста на оралниот секс е сосема друга тема … Намачкајте ги прстите на рацете со лубрикант и поминете од главата на пенисот кон тестисите, по што “симнете” се уште пониско и притискајте нежно, па потоа истиот пат поминете го со бакнежи. Ќе го освоите Вашиот партнер и ќе уживате во фантастичен секс.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.