6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Тоа што прво ќе го забележите на сликата ги открива вашите најголеми слабости во љубовта

  Понекогаш замижуваме пред нашите слаби страни, а тоа ни предизвикува болка во срцето и душата. Упорно се вртиме во круг, губејќи ја перспективата на она што е правилно, а што погрешно.

  Овој брз и едноставен тест ќе ви открие каде грешите. Добро погледнете ја сликата и откријте ги вашите најголеми слабости кога станува збор за изборите кои ги правите во љубовта: Што видовте прво?

  Лицето на човекот

  Вашата најголема слабост кога се вљубувате во некого е фактот што упорно со себе си го носите емоционалниот багаж од минатото.

  Нормално, сите имаме емоционален товар кој го носиме со себе од претходните љубовни искуства и сосема логично е дека се плашите да не ви го скршат повторно срцето. Ова потврдува дека не се брзате да влетате во нова врска, поради стравот дека ќе доживеете дежа ву со лошото искуство од минатото.

  Но, мора да бидете свесни дека доколку никогаш не ризикувате, шансите да пронајдете вистинска и квалитетна љубов се намалуваат. Мора да се движите согласно темпото кое ви одговара, но понекогаш и да преземете ризик.

  Во потрага сте по добар и чувствителен партнер, вреден за вашата љубов, кој ќе ја сфати вашата болка од минатото, но и потребата да бидете сакани и заштитени.

  Птицата што држи гранка во клунот

  Вашата најголема слабост кога избирате партнер е тајната потреба да се грижите за некого. Вие имате вродено чувство да чувате, да негувате и да се грижите.

  Ништо не прави да се чувствувате толку добро како можноста да го направите вашиот партнер посреќен и да му го подобрите животот на каков било начин.

  Тоа е донекаде добра особина. Но, немојте да дозволите да се вљубите во некој чиј живот е целосно хаотичен и не знае во кој правец оди. Нема потреба да се посветите некому со цел да го доведете неговиот живот во ред, додека вашиот е на работ на колапс.

  Сирената на карпата

  Вие сте убедени дека секогаш ве чека некој (или нешто) подобро веднаш зад аголот. Тоа е вашата најслаба точка кога станува збор за љубовта.

  Идеалист сте за сè во животот, а љубовта не е никаков исклучок. Да, партнерот со кого сте во врска е прекрасен, но сигурно постои и некој подобар од него, нели?

  Не дозволувајте ваквите недоумици да ви го упропастат она што трпеливо сте го граделе. Тревата не е секогаш поубава и позелена кај соседот. Реално проценете ја личноста којашто сте ја одбрале и решете кога ќе ѝ ставите точка на потрагата.

  Бисерот во школката

  Вие сте премногу сконцентрирани на материјалните нешта на кои им давате предност пред љубовта кога избирате партнер. Тоа е убедливо вашата најголема слабост.

  Иако не сте целосно површни, тоа не значи дека не сакате скапи, фини и луксузни предмети и задоволства. Одвреме-навреме може да имате врска со некој што навистина ви се допаѓа, но доколку неговата финансиска ситуација е неповолна, никогаш нема да се појавите со него во јавност.

  Добро е да имате одредени стандарди и да знаете што сакате, но обидете се да не им придавате премногу значење на финансиите и материјалните нешта, бидејќи вистинската љубов може да ве одмине, само затоа што сте биле заслепени од нешто друго.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.