6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Тијана откри како Германците мијат садови – ќе се згрозите ако некогаш сте јаделе од нивни чиниии

  Тијана ја имала аа среќа 10 дена да биде „заробена“ во брод со Германци и ја открила нивната метода на миење садови, а се обложуваме дека нешто поодвратно немате видено.

  Твитерџиката Тијана посветила низа твитови на германскиот метод на миење садови, и тоа со полно право затоа што навистина не постои нешто позгрозувачко од тоа со што таа се соочила, а еве како дошла до своето откритие:

  „Дојде време за серија твитови за тоа како Германците мијат садови. Хинт: Одвратно е. Првпат се соочив со тоа минатата година на резиденција во Франкфурт каде Германец од групата се понуди да ги измие садовите во нашиот стан. Не гледав што прави, но откако заврши затекнав куп насапунети садови како се сушат. Помислив: Ок, можеби никогаш претходно не миел садови, сега јас ќе ги измијам. И ги измив повторно. А, потоа ова лето живеев 10 дена на брод со шест Германци.

  Имени, Германците го затнуваат мијалникот, истурат вода и ставаат во неа малку детергент да направи пена. Потоа во таа пена ги ставаат сите валкани садови, ги поминуваат со сунѓер и потоа така само ги оставаат да се цедат, без да ги исплакнат со чиста вода.

  Миењето садови ми е најомразена обврска, но кога видовми се слоши, па секој ден после јадење трчав во кујна за некој случајно не почне да ги мие пред мене садовите. И потоа еден ден капетанот ме виде како ги мијам и ме праша: А, не знаеш да го затнеш мијалникот?

  Си помислив, пријателу знам да го затнам, туку вие сте луди! Не ми е јасно како уште сите колективно не се отруле. Главно, подраго ми е да мислат дека не знам да го затнам мијалникот, отколку да им објаснувам, а не пак да јадам од садовите кои тие ги миеле“, напишала Тијана.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.