6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И кога повторно ќе се разбуди, има нешто многу посебно да каже.

  Тина е здрава жена и има само 40 години. Таа спортува, се храни здраво и живее одличен живот со своето големо семејство и многу пријатели. Еден ден има срцев удар. Така никој не разбра зошто… Но, срцевиот удар беше тежок и Тина почина во рацете на својот сопруг додека ја чекале брзата помош.

  Дури и Fox News пишуваше за тоа.

  Внуката на Тина, Меди Џонсон, го раскажува целиот настанот на Инстаграм. Таа вели дека Тина е една од најневеројатните, најфините и здравите луѓе што ги познава.
  Всушност, младата жена починала шест пати!

  Според лекарите, Тина четири пати починала во својот дом пред да пристигне брзата помош. Сопругот на Тина, Брајан, ѝ ги оживува срцето и белите дробови, тој ја оживува четири пати, но таа повторно умира. Кога брзата помош пристигнала на местото, лекарите ја реанимирале уште два пати. Кога Тина закрепна по шести пат, за 27 минути и беше дијагностицирана клиничка смрт!

  Кога Тина пристигнала во болница, доживеала вештачка кома. На семејството му било кажано дека лекарите не се сигурни дали жената ќе преживее. Но, Тина преживува! И првото нешто што го прави кога ќе се разбуди од кома е да почне гласно да гестикулира со рацете, покажувајќи дека му треба пенкало и хартија.

  Тоа го гледаат Меди, нејзината братучетка и ќерката на Тина. Братучедот наоѓа пенкало и тетратка и и ги дава на Тина. Потоа Тина на лист хартија пишува три збора кои никој во собата нема да ги заборави до крајот на животот: „It is real“. Во превод на македонски, тоа значи: „Реално е“.

  Роднините во собата ја прашуваат Тина што мисли. Потоа со солзи во очите таа покажала кон небото. Меди ги истетовирала зборовите на тетка и на зглобот. Дека никогаш нема да ја изгуби вербата во Бога.

  Што мислиш ЗА ова? Има ли нешто повеќе меѓу небото и земјата отколку што знаеме и се сомневаме? Споделете ја оваа неверојатна приказна со вашите пријатели!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.