6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Тие не се караат, не викаат, не гледаат во другите: 70 години чуваат една убава навика!

  Се запознавме кога двајцата имавме десет години. Се преселив во неговото соседство и бидејќи сме врсници, се познаваме пред 80 години, вели Еви од Минесота, кого сопругот Џон постојано го повикува. Ги сними внука со желба да ја овековечат и да ја споделат со сите приказната за љубовта која трае повеќе од 70 години!

  Имам 89 години, а тој се уште ми вели дека моето тело го полудува, низ смеа вели неговата сакана сопруга, а нејзината сакана го потврдува ова. Ноќе, јас сум првиот што скока во кревет, но секогаш доаѓам на нејзина страна и ја бакнувам за добра ноќ“. Тоа не е единственото убаво нешто што го прават постојано.

  Ние секогаш изјавуваме љубов еден кон друг. Секој ден. Мислам дека никогаш не сме го прескокнале. Исто така, тие секогаш се држат за рака. Почнавме да го правиме тоа додека бевме средно училиште, и сега го правиме тоа за да се држиме еден за друг, да останеме исправени“, велат тие и се смеат додека нивната внука ги снима.

  Баба вели дека се заљубила во нејзиниот сопруг бидејќи тој се разликувал од другите на училиште, тој бил непослушен, и тоа навистина и се допаднало. Ми пишуваше и љубовни писма, на картонски чинии. Тие ги советуваат младите дека ако сакаат нивниот брак да трае долго, мора да бидат љубезни еден кон друг, да бидат добри пријатели, но и постојано да се смеат и да уживаат во заедничкиот живот.

  Еднаш му реков дека никогаш не ме привлекувале други мажи, а тој ми одговори дека ниту тој никогаш не го привлекувале други жени“. И, конечно, тие ни кажаа која возраст во животот е најдобра: Кога вашите деца ќе се венчаат и кога ќе ви дадат внуци.

  Врвот на нашиот брак е нашата правнука Еди. Таа е најубавото суштество на светот .

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.