6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тибетски рецепт за долг живот откриен во антички манастир познат по својата способност за лекување

  Овој стар тибетски рецепт е откриен во антички манастир во Тибет и е познат по својата способност за лекување на дигестивни нарушувања.

  Овој стар рецепт покрај тоа што ги лекува дигестивните нарушувања, исто така го лекува и срцето и може да спречи: удари,формација на тумор,го подобрува видот и обезбедува долг и здрав живот.

  Лукот и лимонот се двете главни состојки. Пијалокот треба да се консумира на празен стомак наутро.

  Што ви треба:

  300 гр лук (ситно сецкан), 1 кг лимони со кора (да бидат ситно исечени или рендани), 1,5 литри вода

  Како да го направите тоа:
  Сварете 1,5 литри вода, а потоа на тивок оган додадете рендан лук и лимон (додадете го и сокот од лимон). Гответе ги сите состојки во затворен сад. Варете ја оваа смеса на тивок оган 15 минути, ни една минута подолго. Кога смесата ќе се олади, ставете ја во тегла.

  Консумирајте 50 мл. наутро 25 дена. Пијте една доза, па направете пауза од 10 дена, а потоа повторете го процесот повторно!

  ЗАПОМНЕТЕ:

  Држете се до дневната доза и паузата од десет дена. За подобро здравје, се препорачува да се земаат една или две дози годишно; овој процес треба да се повторува двапати во една година или во два

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.