6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тетовец и тројца албански државјани уапсени со 20 килограми марихуана во Дебар

  На дебарската улица Александар Илиќ, во вечерните часови на 15 јануари, при контрола на автомобил „фолксваген поло“, со тетовски регистарски ознаки, полицијата пронашла две торби со 20 килограми марихуана.

  Возилото било управувано од 45-годишен тетовец, кој бил уапсен и приведен во полициската станица во Дебар.

  Од МВР информираат дека во врска со овој случај на граничниот премин Блато бил приведен 41-годишен државјанин од Република Албанија, а на граничниот премин Ќафасан биле приведени уште двајца Албанци на возраст од 33 и 31 година.

  Овие три лица исто така биле предадени и задржани во полициската станица во Дебар, а по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.