6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Теодосиќ ќе игра во ЛА Клиперс

  Најдобриот европски плејмејкер, Милош Теодосиќ, кариерата ќе ја продолжи во НБА лигата, во екипата на ЛА Клиперс.

  Информацијата дека Теодосиќ се сели во Клиперси ја објави највлијателниот американски новинар кога е во прашање НБА лигата, Адриан Војнаровски и кој никогаш не греши кога ги најавува трансферите во најсилната кошаркарска лига во светот.

  Според новинарот, 30-годишниот Теодосиќ со Клиперси ќе потпише двегодишен договор според кој ќе заработи 25 милиони долари.

  Теодосиќ изминатите шест години настапуваше во ЦСКА Москва, а претходно четири години играше во Олимпијакос.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.