6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Тензично во Истанбул, Фенер загуби од Дарушафака

  Тензичното истанбулско дерби, гостинските победи на ЦСКА и Панатинаикос, односно победата на Басконија над Барселона во шпанската пресметка ги обележаа последните четири натпревари од 13.коло во Евролигата.

  Фенербахче загуби од Дарушафака 71:64, во натпревар преполн со тензии. Јан Весели поради две технички беше исклучен, а технички донија и Џексон односно Вилбекин, кој во последната четвртина беше клучниот играч кај Дарушафака.

  Дуелот го обележа и прекинот во втората четвртина, која траеше речиси десет минути, откако судиите долго ја прегледуваа снимката за да решат како да постапат по дуелот помеѓу Џексон и Вилбекин.

  Перо Антиќ одигра нешто повеќе од 19 минути за Фенербахче и имаше учинок од 7 поени, 4 скока. Слукас беше најефикасен во редовите на Фенербахче со 16 поени.

  Дарушафака ја предводеа Вилбекин со 22 поени, 12 од нив во последната четвртина и Клејбурн со 20 поени.

  Актуелниот првак на Европа, тимот на ЦСКА Москва, славеше во Тел Авив над Макби 80:76, иако по првата четвртина имаше негатива од 15 поени (31:16), а во еден момент и минус од 18 кошеви.

  Во финишот ЦСКА ги казни грешките на Макаби, односно на Сони Вимс кој во последните две минути загуби три топки.

  Хигинс со 16 кошеви беше најефикасен во рускиот тим, во чии редови ги немаше двајцата најдобри Теодосиќ и Де Коло, а на спротиввната страна Гаудлок уфрли 19 поени.

  Панатинаикос како гостин го декласира Армани 86:72. Грците во еден период имаа предност и од 25 поени, а домаќинот катастрофата ја избегна во финишот на мечот. Џејмс со 19 и Калатес со 16 поени се истакнаа кај Панатинаикос.

  Возбудливиот шански дуел го доби Басконија со 65:62. Иако Барселона го имаше последниот напад на мечот Рајс не успеа да упати кон кошот на противникот, а потоа Клавер промаши за три поени.

  Ларкин со 14 поени ја предводеше Басконија, тој во последните 90 секунди погоди две тројки, додека најефикасен беше Бобоа со 19 поени

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.