6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Тежок инвалид од Штип досега е ограбуван најмалку 10 пати а последен пат – ноќеска

  Љубомир Ристовски повеке години е тежок инвалид од Штип кој освен од здравствени проблеми страда и од криминалци. Тврди дека досега е ограбен најмалку десет пати и дека поради овие кражби не може да сврти денар. Грубо пресметал дека крадците досега му однеле окоу 2 500 евра.

  „Ме следи, ми ја краде ташната од количката, ми влегува дома, крши, краде. Досега ми има украдено 1.000 евра во евра и исто толкава сума во пари“, вели Љубомир Ристовски .

  Сето ова искуство со дрските крадци Ристовски го собрал за кратко време а последните впечатоци му се од нокеска. Вели дека крадецот овој пат успеал да го избрка откако силно го удрил со патерицата која редовно ја чувал до себе.

  „Ми влезе дома, почна да претура под креветот, ја зеде перницата јас тогаш силно го удрржив по глават со штаката“, кажа Љубомир.

  Досега Љубомир сите кражби ги пријавувал на полицијата и таа редовно вршела увид но крадците, за кои тој тврди дека е единствен и ист , не биле пронајдени. Љубомир и пред нас и пред полицијата тврди дека го познава, детално го опишува, но полицијата никако да го пронајде, запрепастен е штипјанецот.

  „Го знам, сум зборел со него, а еден полицаец ми вели дека го барат пет месеци не можат д аго најдат“, раскажува Љубомир.

  Комплетно разочаран и дополнително уплашен за својата безбеднст, Ристовси размислува и на екстремни безбедносни варијанти на самозаштита. Ќе стигне ли полицијата навреме да го идентификува крадецот кој тој упорно го посочува е неизвесно но случајот со Ристовски упатува и на друго.

  На хендикипираните лица освен помош, итно им е потребна и дополнителна заштита.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.