6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тато, што зборуваш? Прочитајте како стариот ги шокирал синот и ќерката

  Еден возрасен човек од Оклахома го повикал својот син кој живеел 2000 километри далеку од него, во Њујорк и рекол:

  “Не ми е пријатно тоа што ќе ти го уништам денот, но морам да ти кажам дека јас и мајка ти се разведуваме. 45 години брак…доволно маки…“

  “Тато, што зборуваш?“ – извикал синот.

  “Веќе не се поднесуваме“ – одговорил таткото. “Презаситени сме еден од друг и не сакам повеќе да дискутирам на таа тема. Јави и се на сестра ти во Хонг Конг и кажи и ја веста.“

  Избезумен синот се јавил кај сестра му која експлодирала:

  “Ма како така се разведуваат? Јас ќе се погрижам за ова!“ – вриштела.

  Веднаш го повикала стариот татко и почнала да се дере:

  “Вие нема да се разведувате! Ништо да не сте направиле додека јас не дојдам! Сега ќе се јавам кај брат ми и утре доаѓаме! До тогаш ништо да не сте направиле, ме слушна?!“

  Старецот ја спуштил слушалката и се обратил на сопругата со зборовите:

  “Во ред е, се е средено. Двајцата утре ќе ги имаме за Божиќ и сами ќе си ги платат авионските карти.“

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.