6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Татко ја фати својата ќерка во кревет со нејзиното момче, неговата реакцијаќе ве остави без зборови

  “Едно утро се симнав надолу по скалите и ја видов мојата 17-годишна ќерка како спие на каучот во друштво на едено младо момче откако поминале една ноќ заедно”, почнува потресна исповед еден татко од Русија.

  “Тивко, зготвив доручек, ја информирав сопругата, дека имаме гости, а потоа гласно извикав:. Момче, појадокот е подготвен. Никогаш не сум видел некој толку брзо се разбуди”, вели таткото.

  И покрај непријатната ситуација овој татко одлучи да седне и да разговара со ќерка си и нејзиното момче, и да појадуваат.

  “Тој беше многу обичен и пријателски настроен човек. Очигледно, необразован, но не и глупав. Имаше нешто чудно во врска со него. Ќерката ме уверуваше дека е внимателно момче. Во тој момент го познаваше околу еден месец.

  Секој ден доаѓаше по неа со моторот за да ја носи на училиште, но никогаш не преспал кај нас”, додава татко.

  Тој ми рече дека нема семејство, образование и постојана работа. Мојата ќерка го сака. Тој ја сака неа. Се прашував: кој сум јас да ја спречувам да направи грешка?!

  Со текот на времето, таткото бил убеден во неговата сериозност. Овој млад човек ја потсетувал на домашна работа за да ја заврши на време, се грижеше за неа, кога таа беше болна, трпеливо и се  додворување кога таа беше во лошо расположение и, генерално, е добро влијаеше врз неа.

  Околу осум месеци подоцна, семејството дознало дека младото момче е бездомник. Неговиот татко е убиен, а неговата мајка зависник од дрога избегала неколку недели подоцна. Тој тогаш имаше само 15 години. Три години е преживувал на улица, спиење кај еден пријател и работел помошни градежни работи.

  Кога со семејството го споделил својот живот, сите заплакале. Во еден момент биле разочарани, бидејќи ќерката цело време ја знаела оваа приказна, но не сакала да ја сподели со своите родители.

  “Следниот ден, јас му дадов клучот на нашата куќа. Му реков дека го очекувам секој ден. Ние сме ја преуредивме нашата соба за него и му дозволивме да оди на училиште. Тоа беше во 2000 година Денес мојот” Пронајден син “и ќерка имаат успешна заедничка работа, и ми подарија три прекрасни внуци “, ја завршува приказната овој татко.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.