6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Татко ја напушти болницата со новородениот син, странец и нејзиното бебе

  Оваа неверојатна приказна се случила пред повеќе од 20 години во едно од породилиштата во главниот град на Украина, Киев. Сепак, сите во болницата сè уште се сеќаваат што се случило до ден-денес. И има причина!

  На крајот на краиштата, таткото не заминува секој ден на испуштање со новородениот син, странец и нејзиното бебе!
  Во тоа време породилиштата немаа посебни простории, а најчесто на едно место се собираа 5-6 сосема различни жени. Нивните бебиња беа слични како две капки вода.

  Сите освен едно мало девојче кое беше прилично поголемо од другите. Неговата мајка Олија беше многу тажна.

  Постепено жените се запознаа и се зближија. Се испостави дека Олија нема сопруг. И таа никогаш немала. Имала само 26 години и решила да има дете за да не биде сама на старост.

  „И ако случајно сретнам маж, ќе го проверам со помош на детето. На тој начин можете брзо да дознаете каков е тој“, рекла таа.

  Останатите родилки влегле во нејзината ситуација, сочувствувале со неа и откако ги нахраниле своите бебиња, почнале да се шегуваат: „Колку мајчино млеко имаш, Оља! И можете да доите три бебиња!“.

  Една од жените во собата се викала Марина. Таа имаше машко бебе. Младата мајка се однесувала арогантно и надмено и не разговарала со никого затоа што мислела дека тоа е под нејзиното достоинство.На крајот на краиштата, таа беше мажена за успешен бизнисмен!

  Нејзиниот сопруг Роман возел скап автомобил и кога доаѓал да ја посети секогаш и носел нешто егзотично, скапо и многу вкусно.

  Како можеше да знае што може, а што не може да јаде доилка. Инаку, Роман не бил свесен за најважното – дека неговата млада сопруга категорично одбила да го дои нивниот син.

  Сите жени биле шокирани кога медицинската сестра првпат ги донела бебињата. Детето на Марина завиваше на нејзиниот кревет, а таа не го слушаше. Таа стоеше покрај прозорецот и уживаше во чоколадото што и го донесе сопругот.

  И кога една од мајките ја искара, таа рече дека не планира да дои за да не ја расипе фигурата. „Тука и онака се хранат!“ – откина Марина.
  Тогаш Оља не можеше да издржи. Одеднаш почувствувала дека напуштеното бебе не и е туѓо! Таа отиде до креветот, го зеде во раце и почна да го дои.

  Ова почна да се повторува секој ден. Олја го галеше детето на непознатиот, како што тоа го правеше со сопствената ќерка и постепено се навикна на двете многу различни лица.

  Неколку дена подоцна, сопругот на Марина дознал за се што се случувало во породилната соба. Не од неа, се разбира. И дозна за тешкиот живот на Оља.

  Пристигна големиот ден на испуштање. Оља брзо се поздрави со другите мајки и замина, а Марина полека почна да ги собира своите работи. Автомобилот на нејзиниот сопруг бил паркиран во дворот на породилиштето.

  Одеднаш, другите жени во собата виделе дека мажот на Марина носи не едно, туку две бебиња. И тој изгледа многу среќен. И зад него оди засрамената Оља.

  Роман внимателно ги смести двете деца на задното седиште, рече нешто и се насмевна.

  После тоа низ вратата на болницата поминала и Марина. Плачеше, врескаше и го пцуеше сопругот. Спектакуларната и витка жена која толку многу се трудеше да ја задржи убавата фигура…
  /jenata.blitz.bg

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.