6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Татко и син неконтролирано плачат додека го пречекуваат новото бебе чудо во нивното семејство

  Еден маж и неговиот син очигледно им дадоа плод на нивните емоции откако ја зедоа новородената ќерка/сестра за прв пат од нејзиното раѓање. Емотивниот момент, кој ги фати нивните бесценети реакции, беше споделен во веќе вирално видео на Инстаграм.

  Жоао Пруденсио Нето и неговата сопруга со години чекале Бог да им даде уште едно дете за да му се придружи на нивниот син Давид, кој секогаш копнеел по брат или сестра. Еден ден тие го добија своето чудо, пречекувајќи го девојчето Џована, без мајката да направи вештачки зафати.

  Треба да се напомене дека никој не изгледаше потрогнат од чудото од Нето и неговиот син, кои останаа без зборови кога за прв пат ја сретнаа малата убавица.

  Сè што можеа да направат во тој момент беше да пролеат солзи на благодарност бидејќи годините на тага, долгите ноќи со солзи и непрестајните молитви се исплатија.

  Нето сподели клип од убавиот, емотивен момент, размислувајќи за нивната долгогодишна борба. На видеото се гледа како таткото седи на каучот, а неговиот син седи во неговиот скут.

  Младото момче кое нежно го држи бебето во раце изгледа многу возбудено. Во моментот кога го погледнал мирното лице на својата мала сестра, веднаш неконтролирано заплакал, а за неколку секунди подоцна му се придружил и татко му.

  Таткото му шепнува неколку утешни зборови на момчето, но тие само ги засилуваат нивните преплавени емоции. Љубовта кон девојката ја искажуваат и со шепотење на нежни зборови, со што официјално и добредојде во семејството.

  Во натписот на видеото, Нето објаснил дека по раѓањето на неговиот син Давид останал неплоден, но сепак верувал дека Бог ќе направи чудо. Иако се чинеше невозможно, Жоао продолжи да се моли на Бога да го излечи.

  Во тешката ситуација, парот се сврте кон молитвите. Секој ден му се молеа на Исус да го исцели Жоао и да ги благослови со уште едно дете. И на крајот, сите тие молитви на крајот доведоа до нивното чудо дете.

  Откако трпеливо чекаше речиси една деценија, неговата сопруга Каролин Пруденсио конечно зачна со природни методи.

  Чудесното зачнување се случи и покрај нула производство на сперма, што го прави уште потрогателен.

  Нето остана благодарен за овој дар на исцелување од Исус Христос и за прекрасното чудо од раѓањето на нов живот. Сега, полноправен татко на две деца, човекот се надева дека неговата приказна ќе ги инспирира другите што се надеваат на чудо за да продолжат да веруваат во Бог. Тој напиша:

  „Раѓањето на Џована не е само благослов за нашето семејство, туку и за сите оние кои сонуваат еден ден да го доживеат чудото што само Исус може да го направи.

  Жоао Нато не доби одговор на своите молитви преку ноќ. Помина долго време во молитва за исцелението што го доби. И тоа на крајот доведе до овој посебен момент помеѓу таткото, синот и малата Џована. Затоа гордиот татко во својата објава вклучи и библиски стих.

  Ваквите убави приказни секако им помагаат на луѓето да ги надминат моментите на искушенија и ги тераат да се надеваат на чудо што ќе им го промени животот.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.