6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таткото во солзи! Божјо чудо го спаси целото негово семејство од под урнатините на нивниот дом

  Чудата се случуваат и во најтемните и најмрачните денови во историјата на човештвото, што несомнено е сегашниот момент во Турција.

  Турско семејство го загуби домот, но за чудо сите се живи.

  Во Адијаман, која е меѓу најтешко погодените провинции од земјотресот, мајката, нејзиното бебе старо 30 дена и нејзината ќерка, кои беа под урнатините, беа спасени од противпожарната служба на општина Трабзон.

  Таткото, кој по спасувањето го зел своето бебе во раце, се расплакал.

  Децата главно останале неповредени по уривањето на нивниот дом, но мајката се здобила со посериозни, но не опасни по живот повреди, покажува видеото.

  По земјотресот, големи разурнувања се случија во Кахраманмарас, Малатија, Газиантеп, Хатај, Адана, Килис, Адијаман, Дијарбакир, Шанлиурфа и Османије.

  Нивната мајка била спроведена на носилки.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.