6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тамара не направи горди и после 7. години ја однесе Македонија повторно во финале (ВИДЕО)

  Македонската претставничка Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) се пласираше во финалето на 64. Евросонг што ќе се одржи в сабота.

  Нашата претставничка на Евровизија ги покажа своите извонредни вокални способности. Се претстави себеси и Република Македонија во најдобро светло.

  Овации и силен аплауз добија Тамара Тодевска и придружните вокали по настапот на Изборот за Песна на Евровизија во Тел Авив со песната „Proud“. Тамара не успеа да ги совлада емоциите и заплака на крајот од моќниот настап, особено кога на видео бимот се појави слика од нејзината ќерка Хана.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.