6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таксист чекал девојка 8 часа за да и го врати заборавениот паричник, таа му се заблагодари

  Во Софија, таксист ја чекал својата сопатничка пред нејзиниот дом осум часа за да и го врати паричникот што таа го заборавила во автомобилот. Девојката за случајот раскажала на Фејсбук, пренесуваат интернет медиумите.

  Според нејзините зборови, рано наутро пристигнала со авион во Софија и повикала такси. Кога стигнала дома, легнала и се разбудила дури напладне. Тогаш девојката се згрозила кога открила дека го заборавила паричникот со пари, банкарски картички и документи во автомобилот.

  Обидите да се контактира возачот преку одделот за услуги на клиентите на компанијата беа неуспешни. Подоцна, нејзиниот татко, гледајќи низ прозорецот, забележал паркирано такси на влезот од зградата.

  Се испоставило дека тоа токму возачот што го донел девојчето.

  Мажот го пронашол заборавениот паричник во автомобилот и решил да ја чека сопатничката пред нејзината куќа бидејќи не можел телефонски да ја контактира. На средбата и двајцата плачеле и се гушкале.

  Во знак на благодарност за неговата постапка, таксистот добил сума пет пати поголема од цената на патувањето.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.