6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа поминала пекол поради грешка која ја прават сите девојки – никогаш не легнувајте вака

  Сите жени ја прават оваа грешка пред спиење, а тоа е да не ја вадат маскарата од трепките ако во моментот се уморни или им се спие.

  Сепак, со тоа си наштетуваат бидејќи може да настанат сериозни компликации на очите.

  Австралијанката Тереза Линч за малку ќе ослепела од оваа навика. Очите и станале иритантни со годините, а капаците тешки, почнале да ја чешаат, па завршила на операција.

  И бил дијагностициран тежок облик на коњуктивит кој можел да заврши фатално.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.