6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак.

  Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни емоции од почетокот на врската само го влошуваат разочарувањето и предизвикуваат многу луѓе да донесат најтешка одлука и да се разведат.

  Чудно како што звучи, но тајната на среќен семеен живот лежи во наједноставните работи. За жал, тоа го учиме премногу доцна. Хероина на нашата приказна денес е Хелен.

  Младата жена станала очајна кога открила дека нејзиниот сопруг Џон сакал да стави крај на нивниот брак. Но, зошто да го сторат тоа, кога нивната заедница била многу хармонична. Тие не живееја полошо од другите семејства и ретко се караа.

  Еден ден Елена решила да ја исчисти куќата. Додека ја чистела собата на нејзиниот син, погледот се сместил на една од неговите тетратки. Таа започна да ги врти страниците и наишла на есеј на „Моето семејство“.

  Нејзиниот 10-годишен син размислувал многу разумно и интересно за односот помеѓу маж и жена. Момчето напишало за важноста на сопрузите да разговараат и да поминуваат заедно време.

  “Мама и тато тешко зборуваат еден со друг. Не сум ги видел како излегуваат долго време. Ние не патуваме или излегуваме заедно. Јас ги сакам моите родители и навистина сакам да бидам семејство. Но, ми се чини дека возрасните работат премногу напорно и забораваат зошто се заедно “, напиша нејзиниот син.

  Едноставните зборови на 10-годишно момче ја погоди право во срцето. Навистина, во последните 3-4 години, таа е опседната со својата работа. За време на викендите, таа одела во теретана, маникир или средба со пријатели. И заедно со нејзиниот сопруг, тие не биле никаде подолго време.

  Жената се сетила дека тие гледале филмови и се гушкале секоја вечер порано. И тогаш дури и тоа исчезнало. Поради домашните работи, таа воопшто немала време за него. Кога последен пат разговарале за нешто заедно, не сметајќи го списокот за шопинг или семејниот буџет? Кога последен пат сите излеговме на прошетка?

  Постојано си поставуваше прашања на кои не можеше да најде одговори. Се испостави дека во вревата таа ставала работи од второстепено значење. Хелена се расплака во солзи. Таа ги сфатила своите грешки и посакала да промени многу работи.

  Кога Џон се вратил дома од работа, таа го изненадила со вкусна вечера. И откако се најале, таа ги поканила сите да се соберат пред ТВ и да гледаат убава комедија. Конечно, Елена го гушнала сопругот силно и му шепнала: „Ајде да си дадеме уште една шанса!“

  Извор: Lady.mk

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.