6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  ТАА ИМА 27 А ТОЈ 69 ГОДИНИ И ЛУДО ВЉУБЕНИ: И глетката ги шокира луѓето, чекајте да ја видите втората слика

  Двајцата редовно објавуваат слики и видеа на социјалните мрежи, а коментарите подолу се главно негативни кон нивниот брак.

  Џеки (27) од Филипини и нејзиниот сопруг Дејв (69) од Америка се доказ дека годините не се важни кога станува збор за вистинската љубов. Двајцата се запознале во 2016 година на апликација за запознавање, а по неколку месеци допишување, Дејв ја прашал Џеки дали ќе ја изведе на кафе.

  На негово изненадување таа се согласила, а пред три години кажала уште едно „да“ пред матичар и така станала негова сопруга.

  Дејв дошол на Филипините за да се запознаат, а Џеки вели дека веднаш знаела дека тој е тој за цел живот.
  -Тоа беше почеток на прекрасна врска, а нашата љубов е силна како првиот ден – вели оваа девојка.

  Двајцата редовно објавуваат слики и видеа на социјалните мрежи, а коментарите подолу се главно негативни кон нивниот брак.
  – Извинете госпоѓо, дали работите во рудник, затоа што ми се чини дека копате нечии пари и злато – напишал еден човек.

  Луѓето кои не ги поддржуваат тврдат дека Џеки е со Дејв само за неговите пари и дека нема да мирува додека не ја земе последната пара.
  – Значи, има 42 години разлика меѓу вас двајца. Веројатно страда затоа што има 42.000 долари во банка – гласи еден коментар.

  Сепак, Дејв и Џеки велат дека овие коментари воопшто не ги засегаат, бидејќи знаат дека нивната љубов се заснова на доверба.

  – Навистина го сакам. Тој е многу добар човек. Дури ни е смешно кога луѓето мислат дека сме татко и ќерка, бидејќи хемијата меѓу нас е очигледна – заклучила Џеки.

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.