6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа.

  Во далечната 1926 година, во индиско семејство се роди девојче. Таа се викаше Шанти Деви. Детето растеше, стана посилно, уживаше во животот. Меѓутоа, кога почнала добро да зборува, ги изненадила сопствените родители со својот говор.Девојката тврдела дека се сеќава која била во минатиот живот.

  Нормално, мајката и таткото на девојчето не ги сфаќаа сериозно нејзините приказни. Тие претпоставуваа дека Шанти само се шегува. Сепак, детето почнало да кажува застрашувачки факти кои ги натерале нејзините родители да и веруваат.

  Така Деви призна дека се вика Лугди. Таа имаше сопруг по име Кедар Нахт и три деца. Во 1925 година, таа почина 10 дена по породувањето.

  Деви ги замолила нејзините татко и мајка да ја однесат во градот Матура. Според девојката, таму се уште живеат нејзиниот сопруг и трите деца од нејзиниот минат живот. Таа тврдеше дека се уште се живи и дека девојката сакала да ги види.

  Запознавање луѓе од минати животи

  Потоа родителите на девојчето го наоѓаат Кедар, контактираат со него и дознаваат дека во 1925 година неговата сопруга навистина починала. Човекот решил да дојде лично да ја види Деви.

  На средбата, Кедер се претставил по името на неговиот брат, истакнувајќи дека тој самиот не може да дојде. Меѓутоа, Деви веднаш го препознала како свој сопруг и срамежливо погледнал надолу. На прашањето дали нешто не е во ред, таа промрморе дека тој е нејзиниот сопруг, а не негов брат.

  Таа откри и некои факти кои само неговата покојна сопруга можела да ги знае. Како на пр., каде се наоѓаат нивните семејни пари, како се викаат нивните заеднички деца итн. Таа, исто така, ги препозна нејзините поранешни родители од фотографија и по средбата, а потоа никој не се сомневаше дека Шанти ја кажува вистината.

  Многу експерти, вклучувајќи го и Ганди, се заинтересираа за нејзината приказна. Беше организирана цела комисија за да се открие колку е вистинита информацијата. На крајот, вистината беше потврдена.

  Шанти Деви зборуваше и за сите медицински процедури низ кои морала да помине пред да умре за време на породувањето. Истражувачите беа шокирани од тоа колку детали таа даде и не можеа да разберат како толку мало дете може да знае за такви сложени медицински процедури.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.