6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Судбина: Мајка се обединила по 69 години со ќерката прогласена за мртва при раѓањето

  Жена од Флорида, која пред 69 години ја излажале дека нејзиното бебе починало при раѓањето, за прв пат ја запознала својата ќерка. Во 1949 година, 18-годишната Женевиев Пуринтон родила девојче во болница во Индијана, но лекарите и рекле дека таа починала.

  „Им реков дека сакам да го видам бебето. Ми рекоа дека е мртва“, изјави Пуринтон, која сега има 88 години, во интервју за Фокс 13.

  Меѓутоа, 69 години подоцна, на Бадник, мајката и ќерката се собраа за прв пат на крајно емотивна средба со многу солзи и прегратки.

  „Го сакав ова цел живот. Се сеќавам дека имав 5 години кога побарав да ја најдам мојата вистинска мајка“, сподели девојката Пуринтон, која сега е 69-годишна жена по име Кони Мулруп. Таа долета од нејзиниот дом во Вермонт за да се сретне со нејзината мајка. Кони поминала многу години во потрага по својата вистинска мајка, а пробивот дошол кога открила дека има прва братучетка чија тетка била Женевив Перинтон.

  Бев млада самохрана мајка и ми рекоа дека моето бебе починало при раѓањето“, изјавила постарата жена. Никогаш не добила потврда за смрт и никогаш повеќе не станала мајка. Минатата година ќерката на Кони Мулруп купи комплет за ДНК тест. „Никогаш не го видов мојот биолошки татко и кога растев бевме само јас и мајка ми. „Се сеќавам дека мајка ми се обидуваше да ја најде родената мајка и беше тешко да гледам низ што минува“, вели Бони, ќерката на Кони.

  Комплетот за ДНК тест Бони и го подари на мајка си минатиот Божиќ – најдобриот божиќен подарок според Кони. Информациите за мајка си ги добила од братучетка и и испратила картичка со адреса и телефонски број.

  На 8 септември, Мулруп добила телефонски повик кој и го променил животот. Се јавила нејзината биолошка мајка Женевив Перинтон. „Таа рече: „Каде си родена? Која година? Мислам дека може да бидам твоја мајка“, вели Кони. По неколку телефонски повици, двете одлучија дека е време да се сретнат за прв пат.

  „Не си мртва“, рекла мајката. „Не сум“, одговорила ќерката додека се гушкале низ солзи. Женевив Перинтон вели дека во тоа време била вообичаена практиката на одземање на бебињата од немажените жени. Кони беше однесена во засолниште, а подоцна и посвоена од семејство од Калифорнија. Меѓутоа, нејзината посвоена мајка починала кога таа имала 5 години. Таткото повторно се оженил, но втората сопруга ја малтретирала. Затоа имала желба да ја пронајде својата вистинска мајка.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.