6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Стомакот ми беше огромен и сите мислеа дека сум трудна: Со овој рецепт од 3 состојки буквално се преполовив

  Девојка од САД, која се мачела со вишок килограми сподели рецепт кој и помогнал да го симне стомакот за кој сите мислеле дека е бремена.

  Рецепт од само три состојки предизвика глобално лудило, бидејќи сите оние кои го пробале имаат да кажат само благодарам за оваа сјајна комбинација.

  Подгответе го, пијте го три пати дневно и уверете се самите!

  Состојки: зелен чај, цимет и ловоров лист.

  Подготовка: Сварете 800 ml вода, тргнете ја, додајте 1 лажица цимет, 3 ловорови листа и рамна голема лажица зелен чај. Поклопете го и оставете го 15 минути да одстои а потоа само процедете го.

  Примена: Кога е во прашање метаболзимот, важно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е веднаш по будењето.
  Испијте една шолја од овој чај на празен стомак. Втората можете веднаш по доручекот, а третата вечерта, непосредно пред да си легнете.

  Со три шолји од овој чај дневно значително ќе ослабете, највеќе на критичните делови на телото како стомакот, бутовите и задникот, а првите резултати се видливи само по 7 дена. Оние кои го пробале овој чај велат дека после првата недела губат во просек по 8 сантиметри од струкот.

  Сите три состојки од овој напиток одлично согоруваат масти и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека треба ја избалансирате и храната но и да бидете физички активни.

  Не се преопрачува на трудници и доилки!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.