6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Столтенберг: Со нетрпение ја очекувам идната Република Северна Македонија во НАТО

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг преку неговиот профил на „Твитер“ ја поздрави ратификацијата на преспанскиот договор во парламентот во Грција.

  Тој оцени дека договорот е важен за стабилноста и просперитетот на целиот регион.

  „Си нетрпение очекувам идната Република Северна Македонија да се приклучи кон НАТО“, напиша Столтенберг.

  I welcome today’s ratification in the Greek parliament of the #Prespaagreement, an important contribution to the stability and prosperity of the whole region. I look forward to the future Republic of North Macedonia joining #NATO.

  — Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) 25 January 2019

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.