6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Столтенберг: Добредојде Црна Гора

  „Добро дошла Црна Гора“, со овие зборови кажани на српски јазик генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја најави новата членка на Алијансата.

  На церемонијата на пуштање на новата зграда. Тој рече дека НАТО е најуспешна алијанса во историјата бидејќи е обединета.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.