6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Стив Џобс беше груб и ужасен човек, открива неговата ќерка

  Ќерката на Стив Џобс го опишува татко ѝ како расипан човек кој успеал во животот. Вели дека неговото однесување било неподносливо за луѓето околу него – вработените, деловните партнери, семејството и пријателите. Книгата „Small fry“ со сите нејзини сеќавања за татко ѝ ќе биде објавена на 4 септември, а „Бизнис инсајдер“ објави неколку детали.
  Најстарото дете на основачот на „Епл“, Стив Џобс, Лиза Бренан Џобс, која ја добил на 23-годишна возраст и негирал дека ѝ е татко сè додека тоа не било потврдено со ДНК анализа, вели дека со мајка ѝ живееле сиромашно и дека нејзиниот татко ретко ѝ посветувал внимание. Кога судот го принудил да плаќа алиментација, прво се осигурал случајот против него да биде готов пред јавно да го објави основањето на „Епл“ и да стане мултимилионер.

  Како тинејџерка Лиза отишла да живее со Стив, и како што пишува во книгата, ѝ забранил да ја види мајка ѝ шест месеци. Кога се пожалила на татко ѝ и на маќеата дека се чувствува осамено и ги замолила да ѝ посакаат добра ноќ пред спиење, Стив ѝ рекол: „Ние сме ладни луѓе“.
  Таа пишува дека Стив еднаш додека имал секс со сопругата барал и Лиза да биде во собата и да присуствува на тој „семеен момент“. Во повеќе наврати ѝ ги земал парите и ѝ велел дека нема да добие денар од него.
  Суштината на книгата е всушност дека Стив Џобс на деловен план имал неверојатни достигнувања, но дека во приватниот живот бил многу груб и ужасен човек.
  „На крајот – дали неговите достигнувања ја надминаа неговата грубост кон другите? Не знам. Знам дека често ги славиме луѓето поради нивните достигнувања без поблизу да погледнеме какви се како човечки суштества и како нивните амбиции влијаат на луѓето во светот“, пишува Лиза.
  Сеќавањата на Лиза драстично се разликуваат од спомените на втората сопруга на Стив, Лорен Џобс, и неговите сестри.
  Текстот Стив Џобс беше груб и ужасен човек, открива неговата ќерка е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.