6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Стара лисица, двојник на Раниери спиел со 26 жени

  Разни приказни, подвизи и анегдоти уште долго време ќе се прераскажуваат во Лестер, откако фудбалскиот клуб од овој град со 350 илјади жители, сензационало ја освои титулата во Премиерлигата. Но една од тие приказни или подвизи се чини дека посебно ќе се преразкажува меѓу фановите на Лестер. Тоа е приказната за Алан Ашкрофт (56), двојникот на Клаудио Раниери архитектот на историскиот успех на Лестер.

  ran

  Алан Ашкрофт невработен електричар од Глазгов, во моментот кога Лестер математички ја обезбеди титулата, решил да ја искористи неверојатната сличност со менаџерот на „Лисиците“, Клаудио Раниери.

  „Кога видов дека Челзи и Тотенхем одиграа нерешено (тогаш Лестер математички ја обезбеди титулата), купив кутија презервативи и седнав во воз. Знаев дека му се укажа премногу добра шанса која морав да ја искористан“, раскажува двојникот на Раниери.

  Неверојатната сличност со италијанскиот стратег, Ашкрофт ја искористил за забава, тврди дека за една недела имал секс со 26 жени.

  „Сакам да нагласам дека никогаш не ги лажам жените. Ниту еднаш не реков дека јас сум Раниери, тие самито тоа го претпоставуваа, а јас не се обидов да ги исправам“, дополнил Ашкрофт.

  Новинарите на Sunday Sport, воодушевени од приказната на Ашкрофт текстот кој му го посветија го насловија како: „Ти, „гнасна“, стара лисицо“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.