6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Станиќ откри зошто го одбил Вардар

  Дарко Станиќ (39), поранешниот голман на Металург и миленик на навивачите на екипата до Автокоманда, во интервју за „alo.rs“, отрива зошто не ја прифатил понудата од Вардари и проговорил за најголемата грешка во кариерата, кога поради користење на кокаин, ЕХФ му изрече двегодишна суспензија.

  Станиќ, од наредната сезона, на голот на Вардар требаше да го замени Арпад Штербик, меѓутоа тој ја одби понудата на Сергеј Самсоненко и реши да ја заврши кариерата.

  „Имав сериозна понуда од Вардар, меѓутоа проценив дека повеќе не можам да бидам оној вистинскиот. Тоа себе си не можам да си го направам. Да одам некаде и да не можам да бранам во најдобра форма“, рекол Станиќ и дополинил:

  „Кога потоа прашаа еден мој пријател да ја прокоментира одлуката тој рекол: „Знаете каков е тој, од него не можете да очекувате логичен одговор на логично прашање“.

  Откако ја одби понудата на Вардар и ја заврши кариерата ја прифати да биде државен секретар во српското министерство за млади и спорт.

  Станиќ, одговорил и на прашањето кое е поврзано со најлошиот дел од неговата кариера, периодот кога ЕХФ му изрече двегодишна суспензија (мај 2006-мај 2008) поради користење на кокаин.

  „Тоа е дел од мојот живот. Не постои човек на земјината топка што е совршен, што не направил грешка во животот. Важно е што ќе научиш пд грешките. Бидејќи сум јавна личност, грешката е поголема. Одговорноста е многу поголема. Но мене тоа ми преставуваше уште поголем предизвик. На тој пример сакав да си покажам себи си, а и на другите, дека и од најтешките животни ситуации можеме да излеземе како победници“, рекол Станиќ.

  Дарко Станиќ го бранеше голот на Металург во периодот од 2011 до 2014 година. Тој како дел од српската репрезентација освои сребро на ЕП во 2012 година. На тоа првенство беше прогласен за најдбар голман и избран во идеалниот тим на шампионатот.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.