6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Станал од ковчег и тргнал дома: Селаните ја раскажуваат приказната за мажот кој оживеа на погреб

  Велат дека Клиничката и вистинската смрт немаат многу заедничко. Примерите на оние кои по смртта се враќале дома и станувале од ковчег не се многу чести, но сепак ги има.

  Мурат Мусабеговиќ од Босна е еден од тие случаи и тоа во 1960 година. Тој е роден 1929 година, а еден ден во 1960 година се струполил на работа и бил прогласен за мртов од страна на лекарите. На неговиот погреб се собрале стотици луѓе, а тој пред сите нив буквално станал од ковчег.

  Работниците на погребалното претпријатие го отвориле капакот и паднале во несвест.

  Се покажало дека имал клиничка смрт, и доколку не ги отворел очите навреме, всушност ќе бил закопан жив. Години подоцна неговиот случај се прераскажува по мештаните.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.