6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Стави три дрвени стапови во кофа со бетон: Поради крајниот резултат му љубоморат сите соседи (фото)

  За кратко време и со малку вложен труд може да постигнете неверојатни резултати.

  За овој мал проект ви е потребно:

  • 5кг цимент
  • 1 канта за мешање
  • 3 чаши вода
  • три дрвени стапа
  • леплива трака

  Во кантата која треба да е подлабока од 15 сантиметри, ставете вода и цимент и мешајте. Откако добро ќе се измеша смесата протресете ја кантата неколку пати да се осигурате дека нема воздух или меурчиња.

  Ставете го трите дрвени стапови во кантата како што е покажано на фотографијата и залепете ги. Откако смесата ќе се суши неколку часа, полека извадете од кантата и со шмиргла малку измазнете ги рабовите.

  Ќе добиете прекрасна мала масичка на која може да ви стојат саксиите со цвеќе или да ја користите за некоја друга примена.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.