6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Ставив бубачка во автомобилот на мојот сопруг, го слушнав неговиот разговор со друга жена и дознав каде вози секоја вечер

  Отсекогаш сум била сигурна во мојот сопруг, живееме заедно веќе 5 години.

  Со текот на годините, кога и да слушнав дека една од моите девојки се разведува, психички му се заблагодарував на Бога што се е во ред меѓу мене и мојот сопруг. Но, одеднаш, околу три месеци пред датумот на нашата 5-годишнина од свадбата, нешто тргна наопаку.

  Мојот сопруг наеднаш почна да исчезнува некаде после работа. Му се јавив, му пишав, само одвреме-навреме креваше телефон и кажуваше дека е многу зафатен. Доаѓаше дома, ќе го прашав, но како одговор не слушнав ништо друго освен: „Бев многу зафатен. Наскоро ќе дознаете. Спиј.”

  Имавме планови да одиме некаде на одмор, но имавме финансиски потешкотии, па го одложивме патувањето за подоцнежна фаза.

  Имав заштедено околу 100 лева за козметика. Затоа решив да купам „буба“ за околу 70 лева. Мала направа, само 4 на 3 см, по изглед како кутија за кибрит! Прислушувањето мораше да ги собере сите зборови во радиус од 10 метри.

  Го оставив во автомобилот на сопругот, во задниот џеб на предното седиште со други предмети. Често надвор правиме скара, па кутијата со кибритчиња не треба да му прави проблем.

  Ја натоварив бубачката. И таа вечер решив да го тестирам. Го вклучив во моментот кога маж ми ја завршуваше главната работа.

  Слушам … разбирам дека некој влегува во колата. „Здраво!“, женски глас! Не се осмелив ни да дишам од изненадување. Таа: „Па, каде одиме денес?“ Мојот сопруг: „Седни, седни!

  Не го земам полесниот пат“. Таа: „Препрочитав сè“. Тој: „Прашај ме дали нешто не ти е јасно“. Заминаа. Мојот сопруг: „Стоп! Што правиш? Сега ќе ти ја турнам педалата.

  Подгответе се, мора да реагирате побрзо“. Со еден збор разбрав дека ја учи да вози кола. Ова беше неочекувано. Следната вечер сето тоа се повтори. Возеа во градот.

  Како резултат на тоа, две недели подоцна, на нашата 5-годишнина, мојот сопруг ми подари одмор во Грција за двајца!

  Се испоставило дека решил да заработи и нашол четири девојки кои веќе имаат возачки дозволи, но им треба повеќе пракса. И два месеци одеше со нив секој ден после работа да ми приреди такво изненадување!

  Бев многу изненаден и задоволен. Сè беше чудесно во Грција! Не му кажав ништо за прислушувањето. Го отстранив уредот и го сокрив. Се чувствувам многу непријатно.

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.