6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Ставете ги рацете една до друга и обратете внимание на овој мал детал

  Од античките времиња, луѓето гледале на дланка и се обидувале да им ја претскажат судбината на луѓето. Кога сме исплашени нашите раци се ладни, додека ни се влажни кога имаме трема и кога сме нервозни.

  Нашите дланки не знаат да лажат и се многу поискрени од нас. Можат да откријат и какви сме во љубовта. Ние ќе ви откриеме како! Спојте ги вашите дланки, пронајдете ја линијата на љубовта и дознајте ја вистината!

  Пронајдете ја линијата на љубовта на вашата дланка

  Оваа линија се наоѓа на врвот на дланката. Ставете ги рацете една до друга, обратете внимание на нивната положба, а потоа проверете што тие значат.

  Линиите се на исто ниво

  Ако на дланките на вашиот партнер линиите на љубовта се на исто ниво, имате многу среќа: тој е материјал за долга врска и има сериозни намери. Рационален е, и не сака ненадејни промени во животот. Тој е чувствителна личност со нежен карактер, кој се грижи за мислењето на другите луѓе.

  2. Линијата на љубовта е пониска од левата страна

  Оваа личност преферира постари партнери и е мудра за нејзините години. Таа е посветена во љубовта, романтична и не е во согласност со општествените норми. Го слуша нејзиното шесто сетило, кое ретко промашува.

  3. Линијата на љубовта е повисока од левата страна

  Оваа личност не е во брзање да се вклучи во сериозна врска и не мисли дека среќата зависи од љубовта. Но, кога конечно ќе одлучи да го избере животниот партнер, тоа ќе биде лице помладо од нејзе или друга националност. Личноста со вакви љубовни линии сака со очите. Самоуверена е, одлучна и независна и поради тоа лесно ги надминува сите тешкотии.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.