6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ставете во веце школката една лажица од смеса која сами ќе ја направите – купатилото ќе мириса 7 дена

  Чистењето на бањата е доста непријатна работа, бидејќи не само што бара трпение и физичка сила, туку понекогаш сте принудени да користите силни хемиски средства кои се многу штетни по здравјето.

  Оваа смеса не е штетна, а е исклучително корисна, бидејќи вашата ВЦ шолја ќе ја одржува чиста и миризлива цела недела. Подолу во текстот можете да прочитате и друг рецепт.

  ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • 160 г сода бикарбона
  • 16 капки етерично масло од лаванда
  • ½ лажица оцет
  • 1 лажица хидроген пероксид 3%
  • 60 мл лимонов сок

  ПОСТАПКА: Сите состојки измешајте ги полека во едно сад и оставете ја смесата да се смири околу 4 часови. Од смесата ставајте во ВЦ шолјата по потреба.

  Еве уште една одлична идеја за освежување и дезинфекција на ВЦ школката и целата бања со помош на домашни, шумливи, миризливи бомбици. Природно, еколошки чисто, без хемикалии. Идејата одлично функционира, а се приготвуваат многу едноставно.

  Всушност, користењето на таквите бомбици е вистинско задоволство. ВЦ школката е чиста а тоалетот е миризлив.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.