6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Среде април во Македонија: На овие места има снег од 30 сантиметри

  Во последните неколку дена, и во следните ќе има температури пониски од вобичаените за овој период од годината. Но дека ќе наврне толку многу снег на Попова Шапка, веројатно никој не очекуваше.

  Врнежите од снег синоќа на Попова Шапка донесоа утринава да има снежна покривка од 15-20 сантиметри. Со тоа зимата покажа дека и натаму покажува е присутна.

  Инаку снег има на повисоките места низ цела Европа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.