6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Србинка го занеме Балканот: Мојот син гледаше додека неговиот татко, кумот и другар

  Приказната за патот кој го поминала Б.Т. ја раскажала и во емисија во „Пинк“.

  Целата сторија е преземена од порталот Курир.рс, кои разговарале со личноста.

  Истрагата е завршена и тие се ослободени од секаков сомнеж за кривично дело, но по жалбата на оштетената постапката е почната повторно, потврдиле од Вишото јавно обвинителство за Курир.рс.

  Случајот на Билјана Ч од Сремска Каменица, која ѕверски ја силувале сопругот, кумот и нивни другар пред малолетниот син по две години чекање конечно би можело да се најде пред суд. Несреќната Билјана Ч., чија голгота трае две и пол години поднела жалба дека истрагата е запрена, па новосадското Вишо јавно обвинителство го покренува случајот од почеток.

  Синот го пријавил случајот: Го мразев и му се плашев

  Ме силуваа сопругот, кумот и нивен другар во викендица. Тоа се случи откако побегнав од дома кога сопругот ме претепа. Моето дете беше сведок на тој ужас. Со овие зборови Б.Т., од едно мало место во Војводина, го опишува грозоморното семејно насилство за „Блиц“.

  Таа вели дека нејзиниот деветгодишен син бил сведок и на бруталното тепање и на силувањата, за време на кои нејзиниот сопруг велел дека „момчето треба да види како им се прави тоа на жените“.

  Ќотекот беше секојдневен. Ме тепаше без причина, само некогаш ќе го прашав за плата. Целото негово семејство го знаеше тоа. Молчев затоа што ми се закануваше дека ќе ме убие и мене и детето. Ме удираше со тупаници, ме клоцаше, ме тепаше со тушот, ме посипуваше со топла вода, гасеше и цигари од моето тело, со бургија ме дупеше, ми кршеше чаши од глава, а понекогаш ми ставаше и лути пиперки во носот – ја опишува тортурата низ која минала.

  За членовите од неговото семејство вели дека се соучесници, бидејќи и пред нив ја соблекувал гола и ја тепал, а тие се смееле.

  Сепак, таа никогаш не побарала лекарска помош, ниту пак го пријавила случајот во полиција, како што вели „од страв“, што дополнително им ја отежнува работата на надлежните органи.

  Во јуни ме претепа, па побегнав во викендицата. Таму прво ме силуваше тој, потоа кумот и на крајот негов другар. Кога завршија, ме претепа и ми стави вреќа на главата. Потоа ме фрли во багажникот и ме донесе дома – вели таа.

  За насилството неодамна раскажал нејзиниот син, по што нејзиниот татко го пријавил случајот во полиција целосно шокиран. Иако живеел во близина, тој првпат слушнал за насилството кое го доживувала неговата ќерка.

  Со фен ѝ ги палеше очите, ја кубеше за коса, со чекан за месо ја удри по лице, со тупаница по нос, ѝ го скрши забот, сакаше да ја заколе, ја тераше да јаде измет. Го мразев и му се плашев – раскажал нејзиниот трауматизиран син.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.